Blog o programování a webu - Java, Spring, Python a jiné

Výukové online kurzy zdarma – přehled podzim 2013

Oct 6, 13 • Vzdělávání4 CommentsRead More »

Už jednou jsem se zmínil o možnosti studovat zdarma online kurzy v postu Jak se naučit základy Python – online kurzy. S překvapením jsem však minulý týden zjistil jak málo se ví o této možnosti vzdělávání, proto jsem se rozhodl sepsat pro inspiraci výběr ze seznamu kurzů, které budou vyučovány tento podzim. Přece jen je venku už zima a do lyžování daleko, ideální čas se naučit něčemu novému ;-)

Udacity.comedx.orgCoursera.orgUdemy.com
tento zdroj nabízí hlavně placené kurzy, proto jsem nedůvěřivý na kvalitu těch free, brzy však budu míž možnost zhodnotit dva kurzy, tak snad jsou mé obavy zbytečnéMongoDB University

 • Kurzy MongoDB pro Java (od 7.10.), Python (od 25.11.), Node.JS (od 21.10.)vývojáře a DBA (začalo 30. 9.).


O kurzech obecně

Každý kurz zabere zhruba mezi 6 a 10 hodinama týdně a většina trvá okolo 8 týdnů. Z vlastní zkušenosti vím, že není dobré si zapsat více jak dva kurzy současně, záleží však na množství volného času. Naštěstí lze kurzy na některých serverech absolvovat kdykoliv, třeba na Udemy nebo Udacity.

Já se pro letošní podzim rozhodl pro MongoDB a analýzu dat ze sociálních sítí. A který kurz/y se stanou vaší volbou?

Tags: , , , ,

4 Responses to Výukové online kurzy zdarma – přehled podzim 2013

 1. Natix says:

  Dovolím si ještě doplnit https://www.coursera.org/course/reactive – kurz o concurrency ve Scale vedený Martinem Oderskym na EPFL.

  • Michal says:

   Díky za doplnění. Scala s Martinem Oderskym, to by mohlo být hodně dobrý.

 2. Honza says:

  Moc pěkný blog Michale. Krátké, stučné, výstižné a hlavě moc zajímavé příspěvky! Jen tak dál:) PS: Stručná verze Clean code se mi hodí; i na nějaký ten kurzík se asi zapíšu.

  • Michal says:

   Honzo děkuju, komentář potěšil, ale ještě víc to, že někdo využije to, co publikuju.